JURA Polska Sp. z o.o. powstała w 1999 r. jako polskie przedsięwzięcie JURA Spedition Verwaltungs G.m.b.H. z siedzibą w Neumarkt.

Celem powołania spółki była obsługa przedsiębiorstw grupy PFLEIDERER w Polsce oraz innych klientów w oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży logistycznej i transportowej JURA-Spedition G.m.b.H. uzyskane w obsłudze przedsiębiorstw Pfleiderer w Niemczech oraz innych kluczowych klientów takich jak BASF Ludwigshafen, ELF Stochem Leuna, MOBIL Oil-Hamburg (branża petrochemiczna), KLOCKNER Stahl, KRUPP und PEINE Salzgitter (branża metalurgiczna) oraz IKEA i MOBELHAUSE Furth (branża wyposażenia wnętrz). Łącznie w roku 2004 r. grupa JURA osiągnęła obroty w Niemczech i w Polsce na poziomie ponad 65 mln.

Od roku 2005 JURA Polska Sp. z o.o. stała się przedsiębiorstwem ze 100 % kapitałem polskim. Przedsiębiorstwo lokuje się w nielicznej w Polsce grupie spedytorów specjalistycznych, w branży przetwórstwa drzewnego i logistycznej obsłudze inwestycji tego segmentu rynku. Ponadto Spółka rozszerza obecnie działalność w zakresie pozyskania i handlu surowcem drzewnym oraz surowcami drewnopochodnymi na rynku krajowym i międzynarodowym. Działania te podyktowane są chęcią poprawy obsługi naszych klientów i usprawnieniem zarządzania łańcuchem dostaw.

Ponadto oprócz ładunków drewnopodobnych wozimy również materiały budowlane, izolacyjne, systemy instalacyjne oraz nawozy jak również niektóre artykuły branży spożywczej. Dążąc do rozwoju i zaspokajania potrzeb naszych klientów od czerwca 2008 w strukturze naszej organizacji został wyodrębniony nowy dział spedycji kolejowej.

Zatrudniamy zespół wysokokwalifikowanych spedytorów, który świadczy naszym klientom usługi w oparciu o koordynowany przez Spółkę tabor w liczbie blisko 440 pojazdów. Ogromnym sukcesem Spółki było uzyskanie w 12.01.2004 r. rekomendacji wyłącznego spedytora PFLEIDERER Grajewo S.A. oraz PFLEIDERER Prospan S.A.

JURA Polska Sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić Państwa do współpracy w dziedzinie organizacji transportów wewnątrzwspólnotowych oraz do / i z krajów WNP. Miło nam będzie powitać Państwa wśród naszych klientów. Ze swej strony pragniemy zaoferować Państwu wieloletnie doświadczenie i unikalną specjalizację.

W chwili obecnej przedsiębiorstwo jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się spedytorów krajowych w Polsce i dysponuje flotą 440 pojazdów (naczep i zestawów hakowych). W roku 2007 Jura Polska Sp. z o.o. została wyróżniona prestiżowym tytułem Spedytora Roku Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz nagrodą MOBILE 2007 dziennika Rzeczpospolita za dynamikę przychodów. Przedsiębiorstwo jest członkiem FIATA w Zurychu i Polskiej Izby Spedycji i Logistyki w Gdyni.